İptal, İade Koşulları ve Gizlilik

İptal/İade Şartları

Maksem Tahsilat Sistemi'nden 3D veya sanal pos ile yapılan tahsilatlarda itiraz süresi 5 iş günüdür. Kart sahibinin tarafımıza iade talebinde bulunması takip eden 7 iş günü içerisinde firmamız tarafından değerlendirme yapılıp müşteriye bilgi verilecektir. 

 

Kişisel Bilgi Güvenliği

Maksem Tahsilat Sistemi'nde müşterilerinden üyelik ve ödeme sırasında alınan tüm kişisel bilgiler mevcut en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik sistemleriyle korunmakta, sadece yetki sahibi personel ve gerekli durumlarda kullanıcı onayı ile görüntülenebilecek bir ortamda saklanmaktadır. Bu bilgiler yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. 
Kişisel bilgilerin kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir şekilde açıklanmaması, yayınlanmaması, üçüncü şahıslarla paylaşılmaması firmamız tarafından taahhüt ve garanti edilmiştir.

Maksem Tahsilat Sistemi, kişisel bilgilerin dışındaki genel kullanıcı bilgilerini kullanıcı onayı verildiği taktirde; bilgilendirme, tanıtım, duyuru ve teklif amacıyla kullanma haklarını saklı tutar.

 

Ödeme Bilgileri Güvenliği

Maksem Tahsilat Sistemi bünyesinde oluşturulmuş olan online güvenlik departmanı; ilk kez ödeme yapacak olan müşterilerimizin kimlik ve adres bilgilerinin kontrolünü yaparak, gerekli durumlarda müşterilerle telefonla irtibata geçerek kredi kartı sahtekarlığı gibi yasal olmayan kullanımları önlemek için önlem almaktadır.
Maksem Tahsilat Sistemi, 128 bit güvenlik sertifikasına sahiptir. Maksem Tahsilat Sistemi'nden yapılan ödemelerde verilen kredi kartı bilgileri siteden bağımsız olarak Globalsign tarafından sağlanan 128 bit SSL şifreleme protokolü kullanılarak anlaşmalalı bankaların sistemine aktarılır ve banka tarafından sorgulama işlemi yapılır. Sorgulma sonucu anında müşteriye iletilir ve ödeme işlemi tamamlanır. Girilmiş olan kart bilgileri direk olarak bankaya iletilmekte; tüm işlemler müşteri ve banka arasında gerçekleşmektedir. Bu bilgiler hiçbir şekilde site tarafından görüntülenemediği ve kaydedilmediği için bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesi mümkün değildir.
Ödeme sayfasının sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi sayfanın SSL ile şifrelenerek güvenlik altına alındığını göstermektedir.

 

GÜVENLİK UYARISI

Kredi kartı bilgilerinin çalınması gibi durumlar büyük çoğunlukla fiziki ortamlarda gerçekleşmektedir. 
Kredi kartının çalınması, kaybolması veya izinsiz kullanıldığının fark edilmesi gibi durumlarda zaman kaybedilmeksizin kartın ait olduğu banka ile irtibata geçilmeli ve durum bildirilmelidir.
Maksem Tahsilat Sistemi tarafından tespit edilen kredi kartı sahtekarlığı durumlarında ilgili banka ve kart sahibi durum hakkında bilgilendirilmektedir. 

İş bu sözleşmeden doğabilecek tüm uyuşmazlıkların giderilmesinde İstanbul mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.